Ponúknime Podkarpatskej Rusi sa k nám pripojiť!

Autor: Ľubomír Koprla | 22.2.2014 o 17:33 | (upravené 22.2.2014 o 18:52) Karma článku: 3,11 | Prečítané:  622x

Ukrajina sa momentálne zmieta v nepokojoch a viaceré mestá na západe sú pod kontrolou protestantov, takisto aj Užhorod. Užhorod je centrum Podkarpatskej Rusi, oblasti, ktorá bola súčasťou ČSR 20 rokov. Prečo si to nezopakovať?

Podkarpatská Rus v čase ČSRPodkarpatská Rus v čase ČSR

20. storočie sa mohlo stať novým miľníkom pre podkarpatský národ, československým miľníkom. V roku 1918 sa pripojila Podkarpatská Rus na základe vlastného rozhodnutia k Československu. Po dvadsiatich rokoch spolužitia, keď Hitler ukazoval široké ramená v Európe, prebehla Viedenská arbitráž, na ktorej nám bola ukradnutá Podkarpatská Rus a darovaná Maďarsku. Po skončení 2. svetovej vojny sa mala Podkarpatská Rus znovu pripojiť k ČSR, no ZSSR si zaumienilo zjednotiť Ukrajinu tak sme aj druhykrát prišli o Podkarpatskú Rus.

V súčasnosti prebiehajú po celej Ukrajine nepokoje, no najviac ich je na západe a v hlavnom meste Kyjev. V Užhorode, ktorý je pre Slovákov nákupným centrom, sú protesty zatiaľ bez krviprelievania. Revolucionári obsadili všetky štátne úrady a aj budovu Zakarpatskej oblastnej rady. Miestny policajný veliteľ vyhlásil, že na revolucionárov nezaútočí. Takže je možné, že ak sa budú protesty stupňovať a krvavé útoky na protestujúcich pokračovať, je možné, že sa k revolucionárom pridá aj užhorodská polícia. Tým by mohli dostať pod kontrolu celú oblasť.

Prečo by sa mali pripojiť Podkarpatčania pripojiť k nám?

  • Získajú slobodu - na Slovensku nikto nestriela proti protestujúcim a viacmenej sa tu dodržiavajú ľudské práva
  • Oslobodia sa od vplyvu Ruska - jedným z dôvodov prečo sa ukrajinčania búria je veľký vplyv Ruska na Ukrajinu. Pripojením k Slovensku by sa však dostali pod vplyv Nemecka a Bruselu.
  • Získajú Európsku menu - Euro.
  • Voľný pohyb - pripojením k Slovensku by získali prístup k celej Európe vďaka Schengenu.

Zatial môžeme len špekulovať, či sa k nám podkarpatovci pripoja alebo nie. Nemajú žiadneho vodcu,teda aspoň ja o žiadnom neviem, ale ak by sa vyskytol tak by sa určite mal naňho obrátiť pán premiér obrátiť s touto ponukou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?